Visit PrepLogos.com
Logos & Artwork at PrepLogos.com
FootballFridayNight.com
Check out Stadium Info and Photos Check out some interesting HS Football Videos - You won't believe your eyes!
What coach has the best winning percentage? Click here! Get all the info on your Rival!
Check out the mascots! We profile the best HS gridiron coaches in the nation!
Trying to find an old score?  Maybe we can help...
MessageBoards & Forums, Scores, Schedules
The most complete list of State High School athletic associations
Visit our list of Television, Newspaper, and other media sites that provide HS football info

Google



Main Page

News

Stadiums

Records

Mascots

Coaches

Slogans

Historical Links

Fan Site Links

Associations

Schools

Media Links

Videos

Submissions

Contact Us









Copyright Policy
Privacy Policy







Click here to visit the TraditionWeb website. Click here to email Tradition!











Looking for a great place to host your website? Check out

Minnesota Schools

Find a School


School Name  
County  
City  
Mascot  


All Schools



FOR RECORDING ARTS , ST. PAUL
917 FARMINGTON HS. , FARMINGTON
917 HASTINGS , HASTINGS
917 LAKEVILLE SR. , LAKEVILLE
917 SIBLEY , WEST ST. PAUL
917 SIMLEY SP. ED. , INVER GROVE HEIGHTS
A. G. A. P. E. TEEN PARENT , ST. PAUL
A.C.G.C. ALP , ATWATER
A.C.G.C. SEC. , GROVE CITY
ABRAHAM LINCOLN , MINNEAPOLIS
ACADEMY FOR THE BLIND , FARIBAULT
ACADEMY FOR THE DEAF , FARIBAULT
ACTIONS SCHOOL , OWATONNA
ADA-BORUP ALP , ADA
ADA-BORUP SEC. , ADA
ADOLESCENT PROGRAM , WILLMAR
ADRIAN SEC. , ADRIAN
AGRICULTURAL FOOD SCIENCE ACADEMY , LITTLE CANADA
AITKIN ALP , AITKIN
AITKIN SEC. , AITKIN
ALBANY SR. , ALBANY
ALBERT LEA ALC , ALBERT LEA
ALBERT LEA SR. , ALBERT LEA
ALBROOK SEC. , SAGINAW
ALC ARMSTRONG HS - IS , PLYMOUTH
ALC COMMUNITY SCHOOL , ST. PAUL
ALC COOPER HS-IS , PLYMOUTH
ALC CREATIVE ARTS SCHOOL , ST. PAUL
ALC EDEN PRAIRIE HS - EXT YR , PLYMOUTH
ALC EDINA HS - EXT YR , PLYMOUTH
ALC EVENING H.S. , ST. PAUL
ALC GATEWAY , ST PAUL
ALC GOLDEN VALLEY (RAP) IS , PLYMOUTH
ALC HUBB PROGRAM , ST. PAUL
ALC LEAD , ST. PAUL
ALC LEAP , ST. PAUL
ALC PARK CENTER HS-IS , PLYMOUTH
ALC RICHFIELD HS - EXT YR , PLYMOUTH
ALC RICHFIELD HS-IS , PLYMOUTH
ALC SOUTH VISTA - IS , PLYMOUTH
ALC WAYZATA TAP-IS , PLYMOUTH
ALC-CEC , ROCHESTER
ALDEN-CONGER SEC. , ALDEN
AMERICAN INDIAN OIC , MINNEAPOLIS
ANDOVER DOWNTOWN CTR ALC , ANDOVER
ANDOVER SR , ANDOVER
ANNANDALE SR. , ANNANDALE
ANOKA JUVENILE CENTER , LINO LAKES
ANOKA SR. , ANOKA
ANTHONY LEWIS HOUSE/TLC , STILLWATER
ANTHONY LOUIS CENTER , PRIOR LAKE
ANTHONY LOUIS DAY TREATMENT CENTER , BURNSVILLE
ANTHONY LOUIS HOUSE , BLAINE
APOLLO SR. , ST. CLOUD
APPLE VALLEY SR. , APPLE VALLEY
ARLINGTON HOUSE SP ED , ST PAUL
ARLINGTON SR. , ST. PAUL
ARROWHEAD JUVENILE CENTER , DULUTH
ARTECH , NORTHFIELD
ASCENSION ACADEMY CHARTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
ASHBY SEC. , ASHBY
AUGSBURG ACADEMY FOR HEALTH CAREERS , MINNEAPOLIS
AUSTIN ALC , AUSTIN
AUSTIN GERARD RESIDENTIAL , AUSTIN
AUSTIN SR. , AUSTIN
AVALON SCHOOL , ST. PAUL
BABBITT SEC. , BABBITT
BACKUS A.L.C. , INTERNATIONAL FALLS
BADGER SEC. , BADGER
BAGLEY SEC. , BAGLEY
BANK SCHOOL , AUSTIN
BARNESVILLE SEC. , BARNESVILLE
BARNUM SEC. , BARNUM
BATTLE LAKE SEC. , BATTLE LAKE
BEACON ACADEMY , PLYMOUTH
BECKER SR. , BECKER
BELGRADE-BROOTEN-ELROSA SEC. , BELGRADE
BELL CENTER , COON RAPIDS
BELLE PLAINE SR. , BELLE PLAINE
BELLINGHAM , BELLINGHAM
BELVIEW LEARNING CENTER , MONTEVIDEO
BEMIDJI AEC , BEMIDJI
BEMIDJI SR. , BEMIDJI
BEMIDJI SR. LUMBERJACK ALC , BEMIDJI
BENSON ALC , BENSON
BENSON SEC. , BENSON
BENTON-STEARNS ED. DISTRICT , SARTELL
BERTHA SEC. , BERTHA
BETA EVENING EXTENSIION , ST. PAUL
BIG LAKE SR. , BIG LAKE
BIG WOODS EL. , ALBERTVILLE
BIGFORK SEC. , BIGFORK
BLACKDUCK SEC. , BLACKDUCK
BLAINE SR. , BLAINE
BLOOMING PRAIRIE SEC. , BLOOMING PRAIRIE
BLUE EARTH AREA ALP , BLUE EARTH
BLUE EARTH AREA SR. , BLUE EARTH
BLUESKY CHARTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
BLUFF COUNTRY LEARNING OPTIONS , HOKAH
BOLD SR. , OLIVIA
BOOTH BROWN HOUSE , ST PAUL
BORDER ALC , WARROAD
BOYS TOTEM TOWN , ST. PAUL
BRAHAM ALP , BRAHAM
BRAHAM AREA SEC. , BRAHAM
BRAINERD SR. , BRAINERD
BRANDON MID LEVEL ALC , ALEXANDRIA
BRANDON SEC. , BRANDON
BRANDON TS , ALEXANDRIA
Breck School Mustangs, Minneapolis
BRECKENRIDGE SR. , BRECKENRIDGE
BRIDGE VIEW SP. ED. , ST. PAUL
BRIDGES , ANDOVER
BRIDGEWAY LEARNING CENTER , WILLMAR
BROADWAY EDUCATION PLACE , MINNEAPOLIS
BROOKLYN CENTER SEC. , BROOKLYN CENTER
BROWERVILLE SEC. , BROWERVILLE
BROWNS VALLEY MID. , BROWNS VALLEY
BUFFALO AREA LEARNING PROGRAM , BUFFALO
BUFFALO LAKE-HECTOR SEC. , HECTOR
BUFFALO SR. , BUFFALO
BUFFALO WEST EL. , BUFFALO
BURNSVILLE SR. , BURNSVILLE
BURR OAK , ROCHESTER
BUSH MEMORIAL , ST PAUL
BUTTERFIELD SEC. , BUTTERFIELD
BYRON , BYRON
C.A.L.C. , CIRCLE PINES
CALEDONIA SR. , CALEDONIA
CAMBRIDGE-ISANTI SR. Blujackets, CAMBRIDGE
CAMPBELL-TINTAH SEC. , CAMPBELL
CANBY SEC. , CANBY
CANNON FALLS SEC. , CANNON FALLS
CAPITOL VIEW CENTER , LITTLE CANADA
CARE & TREATMENT , ROCHESTER
CAREER AND LIFE TRANSITION , ROSEVILLE
CARLTON SEC. , CARLTON
CARVER ALC , CHASKA
CARVER-SCOTT EDUCATIONAL COOP. , CHASKA
CASS LAKE-BENA ALC , CASS LAKE
CASS LAKE-BENA SEC. , CASS LAKE
CEDAR EL. , CEDAR
CEDAR MOUNTAIN SEC. , MORGAN
CENTENNIAL SR. , CIRCLE PINES
CENTER FOR TRAINING & CAREERS , MINNEAPOLIS
CENTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
CENTRAL ALC , MANKATO
CENTRAL MN ALC - FOLEY , FOLEY
CENTRAL MN ALC SARTELL , SARTELL
CENTRAL MN. ALC - SAUK RAPIDS , SAUK RAPIDS
CENTRAL SEC. , DULUTH
CENTRAL SR. , NORWOOD
CENTURY JR. , FOREST LAKE
CENTURY SR. , ROCHESTER
CHAMPLIN PARK SR. , CHAMPLIN
CHAMPLIN PLAZA ALC , CHAMPLIN
CHARTER BEHAVIOUR HEALTH NEW BEGIN , WAVERLY
CHASKA SR. , CHASKA
CHERRY SEC. , IRON
CHILDRENS RES. TREAT CTR. , MINNEAPOLIS
CHISAGO LAKES SR. , LINDSTROM
CHISHOLM HOUSE PROGRAM , DULUTH
CHISHOLM SEC. , CHISHOLM
CHOKIO-ALBERTA SEC. , ALBERTA
CHOSEN VALLEY SEC. , CHATFIELD
CITY ACADEMY , ST. PAUL
CITY INC. N. , MINNEAPOLIS
CITY INC. SOUTH , MINNEAPOLIS
CIVIC LEADERSHIP ACADEMY CHARTER , MAPLEWOOD
CLAY COUNTY SHELTER CARE , MOORHEAD
CLEARBROOK-GONVICK SEC. , CLEARBROOK
CLEVELAND SEC. , CLEVELAND
CLIMAX SEC. , CLIMAX
CLINTON-GRACEVILLE-BEARDSLEY SR. , GRACEVILLE
CLOQUET SR. , CLOQUET
COLUMBIA HEIGHTS MID. ALC , COLUMBIA HEIGHTS
COLUMBIA HEIGHTS SR. , COLUMBIA HEIGHTS
COLUMBIA HEIGHTS SR. ALC , COLUMBIA HEIGHTS
COMFREY SEC. , COMFREY
COMMUNICATION ARTS SR. , MINNEAPOLIS
COMMUNITY OF PEACE ACADEMY SEC. , ST. PAUL
COMO PARK SR. , ST. PAUL
CONNECTION CTR. , MINNEAPOLIS
COOK COUNTY SR. , GRAND MARAIS
COOK SEC. , COOK
COON RAPIDS LEARNING CENTER , COON RAPIDS
COON RAPIDS SR. , COON RAPIDS
COOPER EL. , HASTINGS
CORNERSTONE LEVEL 5 , COKATO
COTTON SEC. , COTTON
COVENANT ACADEMY OF MINNESOTA CHTR. , FARIBAULT
CRETIN-DERHAM HALL Raiders, ST PAUL
CROMWELL-WRIGHT SEC. , CROMWELL
CROOKSTON SEC. , CROOKSTON
CROSBY-IRONTON SEC. , CROSBY
CROSSROADS ALC , SANDSTONE
CROSSROADS NIGHTS , COON RAPIDS
CROSSROADS SCHOOL & VOC CENTER , ST. FRANCIS
CROW RIVER ALC , HUTCHINSON
CROW RIVER MIDDLE A.L.C. , HUTCHINSON
CSEC ALC C IND , CHASKA
CSEC ALC C SB , CHASKA
CSEC ALC NEWLEMONT , CHASKA
CSEC ALC S IND , CHASKA
CSEC ALC S SB , CHASKA
CSEC ALC WEST CARVER , CHASKA
CSEC ALC WESTONKA , CHASKA
CSEC SPECIAL ED. WESTONKA , CHASKA
DAKOTA AREA COMMUNITY CHARTER SCH , DAKOTA
DAKOTA CTY. ALC , ROSEMOUNT
DAKOTA PRAIRIE AREA LEARNING CENTER , FARMINGTON
DAKOTA RIDGE SCHOOL , APPLE VALLEY
DASSEL-COKATO SR. , COKATO
DAWSON-BOYD SEC. , DAWSON
DAY SCHOOL 9-12 (610) , OWATONNA
DAY TREATMENT CENTER , ALEXANDRIA
DCD-ELEM-HOST , PLYMOUTH
DCD-PHASE N. , PLYMOUTH
DCD-PHASE SW , PLYMOUTH
DCD-SECONDARY-HOST , PLYMOUTH
DEER RIVER SEC. , DEER RIVER
DELANO SR. , DELANO
DELTA , HOPKINS
DENFELD SR. Hunters, DULUTH
DETROIT LAKES ALC , DETROIT LAKES
DETROIT LAKES MID. , DETROIT LAKES
DETROIT LAKES SR. , DETROIT LAKES
DHH-SLPJR , PLYMOUTH
DHH-SLPSR , PLYMOUTH
DHH/EBD-HOSTERMAN , PLYMOUTH
DILWORTH-GLYNDON-FELTON SR. , GLYNDON
DISTANCE LEARNING INDEP STUDY , SPRING LAKE PARK
DISTANCE LEARNING PROGRAM , NORTH BRANCH
DOVER-EYOTA SEC. , EYOTA
DOWNTOWN KINDERGARTEN , ST. PAUL
DULUTH ALC , DULUTH
E.C.H.O. CHARTER SCHOOL , ECHO
EAGAN SR. , EAGAN
EAGLE RIDGE ACADEMY CHARTER SCHOOL , EDINA
EAGLE VALLEY SEC. , EAGLE BEND
EAST CENTRAL SR. , SANDSTONE
EAST GRAND FORKS SR. , EAST GRAND FORKS
EAST SR. , DULUTH
EASTVIEW SR. , APPLE VALLEY
EBD PROGRAM , NORTH BRANCH
EBD-INVEST , PLYMOUTH
EBD-MIDDLE-ELIOT , PLYMOUTH
EBD-SECONDARY-ELIOT , PLYMOUTH
EBD-SECONDARY-OPTINS S. , PLYMOUTH
EBD-SECONDARY-OPTIONS N. , PLYMOUTH
EBD-SECONDARY-PROTEEN , PLYMOUTH
ECI' NOMPA WOONSPE , MORTON
EDEN PRAIRIE SR. , EDEN PRAIRIE
EDEN VALLEY SEC. , EDEN VALLEY
EDGERTON SEC. , EDGERTON
EDINA SR. , EDINA
EDISON EVENING PROGRAM , MINNEAPOLIS
EDISON SR. , MINNEAPOLIS
EISENHOWER EL. , FERGUS FALLS
EL COLEGIO CHARTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
ELGIN SEC. , ELGIN
ELK RIVER SR. , ELK RIVER
ELLSWORTH SEC. , ELLSWORTH
ELMORE ACADEMY , ELMORE
EMMONS EL. , EMMONS
EPSILON-ALPHA , MINNETONKA
EPSILON-BETA , MINNETONKA
ER GROUND ACADEMY , ST PAUL
ESC ALC , ROCHESTER
ESL 9-12 (610) , OWATONNA
EVANSVILLE SEC. , EVANSVILLE
EVELETH-GILBERT SR. , EVELETH
EXPELLED LEARNERS , ROSEMOUNT
FACE TO FACE ACADEMY , ST. PAUL
FAIRMONT SR. Cardinals, FAIRMONT
FAIRVIEW ADOLESCENT PROGRAM , MAPLEWOOD
FAIRVIEW RECOVERY SERVICES , FOREST LAKE
FALLS SEC. , INTERNATIONAL FAL
FARIBAULT AREA LEARNING CTR. , FARIBAULT
FARIBAULT SR. , FARIBAULT
FARMINGTON SR. , FARMINGTON
FCAS/DAY TREATMENT , ST PAUL
FERGUS FALLS AREA SP. ED. COOP. , FERGUS FALLS
FERGUS FALLS SR. , FERGUS FALLS
FERTILE-BELTRAMI MID. , FERTILE
FERTILE-BELTRAMI SEC. , FERTILE
FILLMORE CENTRAL SR. , HARMONY
FISHER SEC. , FISHER
FLOODWOOD SEC. , FLOODWOOD
FOCUS BEYOND , ST. PAUL
FOCUS-HOSTERMAN , PLYMOUTH
FOLEY SR. , FOLEY
FOREST LAKE ALC , FOREST LAKE
FOREST LAKE SR. , FOREST LAKE
FORESTVIEW MIDDLE SCHOOL , BRAINERD
FOSSTON SEC. , FOSSTON
FOUR DIRECTIONS CHARTER SCHOOLS , MINNEAPOLIS
FOUR WINDS EL. , MINNEAPOLIS
FRASER ACADEMY , RICHFIELD
FRAZEE SEC. , FRAZEE
FRESHWATER ED. DIST. ALC , STAPLES
FRIDLEY SR. , FRIDLEY
FULDA SEC. , FULDA
FUTURES FOR CHILDREN/CHOICE , KASSON
G.F.W. SR. , WINTHROP
GENERAL JOHN VESSEY JR LEADERSHIP , MINNEAPOLIS
GLENCOE-SILVER LAKE ALP , GLENCOE
GLENCOE-SILVER LAKE SR. , GLENCOE
GLENVILLE-EMMONS JR. , EMMONS
GLENVILLE-EMMONS SR. , GLENVILLE
GOLDEN HILL EL. , ROCHESTER
GOLDEN VALLEY ALC , GOLDEN VALLEY
GOODHUE COUNTY ED. DISTRICT , CANNON FALLS
GOODHUE SEC. , GOODHUE
GOODRIDGE SEC. , GOODRIDGE
GRAD STANDARDS 9-12 (610) , OWATONNA
GRANADA-HUNTLEY SEC. , GRANADA
GRAND MEADOW SR. , GRAND MEADOW
GRAND RAPIDS ALC , GRAND RAPIDS
GRAND RAPIDS SR. , GRAND RAPIDS
GRANITE FALLS SR. , GRANITE FALLS
GREAT RIVER EDUCATION CENTER , WAITE PARK
GREAT RIVER SCHOOL , ROSEVILLE
GREATER MN SHELTER HOUSE , WILLMAR
GREEN ACRES , ST. PETER
GREENBUSH-MIDDLE RIVER SR. , GREENBUSH
GREENWAY SR. , COLERAINE
GRYGLA SEC. , GRYGLA
HANCOCK SEC. , HANCOCK
HANDKE MAGNET EL. , ELK RIVER
HANDS ON , MINNEAPOLIS
HARBOR CITY INTERNATIONAL CHARTER , DULUTH
HARBOR SHELTER & COUNSELING CENTER , STILLWATER
HARBOR SHELTER PROGRAM , HASTINGS
HARBOR SHELTER SOUTH , ROSEMOUNT
HARDING SR. , ST. PAUL
HARRISON EDUCATION CNTR , MINNEAPOLIS
HASTINGS SR. , HASTINGS
HAWLEY SEC. , HAWLEY
HAYFIELD SEC. , HAYFIELD
HEADWATERS ED. LEARNING PROGRAM , PARK RAPIDS
HEALY SEC. , PIERZ
HEART OF THE EARTH CHARTER , MINNEAPOLIS
HENN. CO. JUVENILE CNTR. , MINNEAPOLIS
HENNING SEC. , HENNING
HENRY SIBLEY SR. , WEST ST. PAUL
HENRY SR. , MINNEAPOLIS
HERMAN SEC. , HERMAN
HERMANTOWN SR. , HERMANTOWN
HIBBING SR. , HIBBING
HILL CITY SEC. , HILL CITY
HILLS-BEAVER CREEK SEC. , HILLS
HINCKLEY-FINLAYSON SEC. , HINCKLEY
HMONG ACADEMY , MINNEAPOLIS
HOFFMAN CENTER , COMFREY
HOFFMAN LEARNING CENTER (EBD) , ST. PETER
HOLDINGFORD SEC. , HOLDINGFORD
HOPKINS ONLINE ACADEMY , HOPKINS
HOPKINS SR. , MINNETONKA
HOUSTON SEC. , HOUSTON
HOWARD LAKE-WAVERLY-WINSTED SEC. , HOWARD LAKE
HUMBOLDT SR. , ST. PAUL
HUTCHINSON SR. , HUTCHINSON
ICALL , MINNEAPOLIS
IDEA/APPLE VALLEY CAMPUS , APPLE VALLEY
IDEA/FARMINGTON CAMPUS , FARMINGTON
IDEA/THOMPSON HEIGHTS SCHOOL , SOUTH ST. PAUL
IDT-MERRIAM PARK , ST. PAUL
INDUS SEC. , BIRCHDALE
INTENSIVE DAY TREATMENT EAST ALC , ST. PAUL
INTENSIVE DAY TREATMENT WEST ALC , PLYMOUTH
INTERDISTRICT DOWNTOWN SCH. , MINNEAPOLIS
INTERM. 917-DCTC SP. ED. , ROSEMOUNT
INTERSECT , PLYMOUTH
IRON RANGE SCHOOL , BUHL
IRONDALE SR. , NEW BRIGHTON
ISD 181 LEARNING CENTER , BRAINERD
ISLE ALC , ISLE
ISLE SEC. , ISLE
ITASKIN JUVENILE CENTER , GRAND RAPIDS
IVAN SAND COMMUNITY SCHOOL , ELK RIVER
JACKSON COUNTY CENTRAL SR. , JACKSON
JANESVILLE-WALDORF-PEMBERTON SR. , JANESVILLE
JEFFERSON EL. , HIBBING
JEFFERSON SR. , ALEXANDRIA
JENNINGS EXPERIENTIAL , ST. PAUL
JOHN MARSHALL SR. , ROCHESTER
JOHNSON SR. , ST. PAUL
JORDAN EL. MUSIC/S.T. , JORDAN
JORDAN PARK EXTENDED DAY , MINNEAPOLIS
JORDAN SEC. , JORDAN
KALEIDOSCOPE CHARTER SCHOOL , ROGERS
KASSON-MANTORVILLE LEARNING CTR. , KASSON
KASSON-MANTORVILLE SR. , KASSON
KATAHDIN , MINNEAPOLIS
KELLEY SEC. , SILVER BAY
KELLIHER SEC. , KELLIHER
KENNEDY SR. , BLOOMINGTON
KENYON-WANAMINGO SR. , KENYON
KERKHOVEN SEC. , KERKHOVEN
KIMBALL SEC. , KIMBALL
KINGSLAND SR. , SPRING VALLEY
KITTSON CENTRAL SEC. , HALLOCK
KNIGHTS ACADEMY , ST. MICHAEL
KOKESH ALC , ONAMIA
LAC QUI PARLE VALLEY SEC. , MADISON
LACRESCENT SEC. , LACRESCENT
LAFAYETTE SEC. , RED LAKE FALLS
LAKE BENTON SEC. , LAKE BENTON
LAKE OF THE WOODS SEC. , BAUDETTE
LAKE PARK AUDUBON SEC. , LAKE PARK
LAKE SUPERIOR , DULUTH
LAKES AREA CHARTER SCHOOL , OSAKIS
LAKES INTERNATIONAL LANGUAGE ADMY , FOREST LAKE
LAKEVIEW SEC. , COTTONWOOD
LAKEVILLE ALC , LAKEVILLE
LAKEVILLE SR. , LAKEVILLE
LANCASTER SEC. , LANCASTER
LAND EL. , WINDOM
LAND PARK SR. , ST. PAUL
LANESBORO SEC. , LANESBORO
LAPORTE SEC. , LAPORTE
LECENTER SEC. , LECENTER
LEROY SEC. , LEROY
LESTER PRAIRIE SEC. , LESTER PRAIRIE
LESUEUR-HENDERSON SEC. , LESUEUR
LEVEL 4 PROGRAM PATHWAYS TO CHANGE , LINDSTROM
LEVEL 5 , ELK RIVER
LEWISTON-ALTURA SEC. , LEWISTON
LIBERTY , BLAINE
LINCOLN EL. , FAIRMONT
LINCOLN HILLS ALC , RICHFIELD
LINCOLN SEC. , IVANHOE
LINCOLN SR. , THIEF RIVER FALLS
LITCHFIELD ALP , LITCHFIELD
LITCHFIELD SR. , LITCHFIELD
LITTLE FALLS CONT. ED. , LITTLE FALLS
LITTLE FALLS SR. , LITTLE FALLS
LITTLEFORK-BIG FALLS SEC. , LITTLEFORK
LK CRYSTAL-WELLCOME MEMORIAL SEC. , LAKE CRYSTAL
LONG PRAIRIE-GREY SR. , LONG PRAIRIE
LORING-NICOLLET , MINNEAPOLIS
LUVERNE SR. , LUVERNE
LYLE SEC. , LYLE
M.A.C.C.R.A.Y. ALP , CLARA CITY
M.A.C.C.R.A.Y. SR. , CLARA CITY
M.E.R.C. , MINNEAPOLIS
MABEL-CANTON SEC. , MABEL
MADELIA SEC. , MADELIA
MAHNOMEN SEC. Indians, MAHNOMEN
MAHTOMEDI SR. , MAHTOMEDI
MAIN STREET SCHOOL PERFORMING ARTS , HOPKINS
MANKATO EAST SR. , MANKATO
MANKATO WEST SR. , MANKATO
MANY RIVERS JUVENILE TREATMENT CNTR , ROCHESTER
MAPLE GROVE SR. , MAPLE GROVE
MAPLE LAKE SEC. , MAPLE LAKE
MAPLE RIVER SR. , MAPLETON
MARSHALL SR. , MARSHALL
MARTIN CTY. W. SR. , SHERBURN
MATH & SCIENCE ACADEMY , WOODBURY
MAYO SR. , ROCHESTER
MCGREGOR ALP , MCGREGOR
MCGREGOR SEC. , MCGREGOR
MCKINLEY EL. , WAITE PARK
MCLEOD WEST SR. , BROWNTON
MEDFORD SEC. , MEDFORD
MELROSE SEC. , MELROSE
MEMORIAL SEC. , ELY
MENAHGA SEC. , MENAHGA
MENLO PARK , MINNEAPOLIS
MERCY , COON RAPIDS
MESABI ALC , HIBBING
MESABI EAST SEC. , AURORA
METROPOLITAN LEARNING ALLIANCE , BLOOMINGTON
MEXICA MULTICULTURAL ED. CHARTER , ST. PAUL
MILACA ALC , MILACA
MILACA SEC. , MILACA
MILLE LACS ACADEMY (NEXUS) , ONAMIA
MILLER-DWAN ADOC , DULUTH
MINNEAPOLIS ACADEMY CHARTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
MINNEAPOLIS YOUTH ACADEMY , MINNEAPOLIS
MINNEOTA SEC. , MINNEOTA
MINNESOTA BUSINESS ACADEMY CHARTER , ST. PAUL
MINNESOTA NEW COUNTRY SCHOOL , HENDERSON
MINNESOTA NORTH STAR ACADEMY , ST. PAUL
MINNESOTA TRANSITIONS ALP , MINNEAPOLIS
MINNESOTA VALLEY ALC-SEATBASED , MONTEVIDEO
MINNESOTA VALLEY ED. DISTRICT , ST. PETER
MINNETONKA SR. , MINNETONKA
MINNEWASKA SEC. , GLENWOOD
MLC- , BRAINERD
MN INSTITUTE TARGETED SERVICES , ST. PAUL
MN INTERNSHIP CENTER SOUTH , MINNEAPOLIS
MN LEARNING CENTER , BRAINERD
MN SHERIFF RANCH SCHOOL SHELTER , AUSTIN
MN TEEN CHALLANGE , MINNEAPOLIS
MN VALLEY ALC - IND. STUDY , MONTEVEDIO
MOLLY CREEK ALC , SWANVILLE
MONTEVIDEO SR. , MONTEVIDEO
MONTGOMERY-LONSDALE SEC. , MONTGOMERY
MONTICELLO SR. , MONTICELLO
MOORHEAD SR. Spuds, MOORHEAD
MOOSE LAKE SEC. , MOOSE LAKE
MORA SEC. , MORA
MORRIS AREA SEC. , MORRIS
MORRIS PARK EL. , MINNEAPOLIS
MOUND-WESTONKA SEC. , MINNETRISTA
MOUNDS VIEW ALC , SHOREVIEW
MOUNDS VIEW SR. , ARDEN HILLS
MOUNTAIN IRON-BUHL SEC. , MOUNTAIN IRON
MOUNTAIN LAKE SEC. , MOUNTAIN LAKE
MRVSEC/ED CENTER , NEW PRAGUE
MRVSEC/JORDAN HS , JORDAN
MRVSEC/LIFESKILLS , SHAKOPEE
MRVSEC/NEW PRAGUE , NEW PRAGUE
MRVSEC/NEW PRAGUE INT , NEW PRAGUE
MRVSEC/NEW PRAGUE MIDDLE SCH , NEW PRAGUE
MRVSEC/PRIOR LAKE HISG SCHOOL , PRIOR LAKE
MRVSEC/RIVER VALLEY ED CENTER , JORDAN
MURRAY COUNTY CENTRAL SEC. , SLAYTON
N.E. METRO ALC , LITTLE CANADA
N.E.METRO ALC WEST CAMPUS , COLUMBIA HEIGHTS
N.R.H.E.G. SR. , NEW RICHLAND
NASHWAUK SEC. , NASHWAUK
NEVIS ALP , NEVIS
NEVIS SEC. , NEVIS
NEW CENTURY CHARTER SCHOOL , HUTCHINSON
NEW CONNECTION , EDEN PRAIRIE
NEW LONDON-SPICER SR. , NEW LONDON
NEW PATHS AREA LEARNING CTR. , CROOKSTON
NEW PRAGUE PRIMARY , NEW PRAGUE
NEW PRAGUE SR. , NEW PRAGUE
NEW ULM SR. , NEW ULM
NEW VISIONS ECSE , MINNEAPOLIS
NEW YORK MILLS SEC. , NEW YORK MILLS
NICOLLET SEC. , NICOLLET
NIGHT SCHOOL 9-12 (610) , OWATONNA
NORMAN COUNTY EAST SEC. , TWIN VALLEY
NORMAN CTY. W. SEC. , HALSTAD
NORTH BRANCH LAB SCHOOL ALC , NORTH BRANCH
NORTH BRANCH SR. , NORTH BRANCH
NORTH BRANCH TARGETED SERVICES , NORTH BRANCH
NORTH SR. , MINNEAPOLIS
NORTH VISTA ALC , ROBBINSDALE
NORTHFIELD SR. , NORTHFIELD
NORTHLAND EDUCATIONAL CENTER , GRAND RAPIDS
NORTHLAND LEARNING CENTER , BIWABIK
NORTHLAND LEARNING CENTER / EBD , BIWABIK
NORTHLAND SEC. , REMER
NORTHOME SEC. , NORTHOME
NORTHWEST ALC , THIEF RIVER FALLS
NORTHWEST SPECIAL , BEMIDJI
NORTHWEST TARGETED SERVICES , THIEF RIVER FALLS
NORTHWOOD SCHOOL , DULUTH
NORTHWOOD WEST , DULUTH
OAK GROVE SP. ED. , SHOREVIEW
OAK LAND ALC , CAMBRIDGE
OGAT , MOUNDS VIEW
OGILVIE SEC. , OGILVIE
OKLEE SEC. , OKLEE
OMEGON , MINNETONKA
ONAMIA SEC. , ONAMIA
OPERATION DE NOVO , MINNEAPOLIS
ORONO SR. , LONG LAKE
ORR SEC. , ORR
ORTONVILLE SEC. , ORTONVILLE
OSAKIS SEC. , OSAKIS
OSSEO SECONDARY TRANSITION CENTER , MAPLE GROVE
OSSEO SR. , OSSEO
OUR SCHOOL ALC , FRIDLEY
OWATONNA SR. , OWATONNA
OWATONNA WORK EXPERIENCE , OWATONNA
PACT CHARTER SEC. , ANOKA
PARK CENTER SR. , BROOKLYN PARK
PARK RAPIDS SR. , PARK RAPIDS
PARK SR. , COTTAGE GROVE
PARKERS PRAIRIE SEC. , PARKERS PRAIRIE
PAS EAST , ST. PAUL
PAYNESVILLE SR. , PAYNESVILLE
PEASE ACADEMY/HOLOS , MINNEAPOLIS
PELICAN RAPIDS SEC. , PELICAN RAPIDS
PEQUOT LAKES SR. , PEQUOT LAKES
PERHAM AREA LEARNING CNTR. , PERHAM
PERHAM SR. , PERHAM
PERPICH CENTER ARTS EDUCATION , GOLDEN VALLEY
PHILLIP-MURRAY EL. , BOVEY
PI/ZM ALP , PINE ISLAND
PILLAGER AREA CHARTER SCHOOL , PILLAGER
PILLAGER SEC. , PILLAGER
PINE CITY ALC , PINE CITY
PINE CITY SEC. , PINE CITY
PINE ISLAND ALP , PINE ISLAND
PINE ISLAND SEC. , PINE ISLAND
PINE ISLAND/ZUMBROTA-MAZEPPA ALP , ZUMBROTA
PINE RIVER ALC , PINE RIVER
PINE RIVER SEC. , PINE RIVER
PINNACLE PROGRAMS , MAGNOLIA
PIPESTONE SR. , PIPESTONE
PLAINVIEW SEC. , PLAINVIEW
PLYMOUTH YOUTH CENTER CAPRI , MINNEAPOLIS
PLYMOUTH YOUTH CTR. LYNDALE , MINNEAPOLIS
PRAIRIE CTR. ALC , EDEN PRAIRIE
PRINCETON SR. , PRINCETON
PRIOR LAKE SR. , PRIOR LAKE
PRIVATE TREATMENT , ROCHESTER
PROCTOR INTERM. EL. , PROCTOR
PROCTOR SR. , PROCTOR
R.T.R. SR. , TYLER
RAHNCLIFF ABE DIPLOMA PROGRAM , EAGAN
RANDOLPH SEC. , RANDOLPH
RANGE TREATMENT CENTER , HIBBING
RED LAKE EL SCHOOL WITHIN SCHOOL , RED LAKE
RED LAKE SCHOOL WITHIN SCHOOL , RED LAKE
RED LAKE SR. , RED LAKE
RED RIVER JUVENILE CENTER , CROOKSTON
RED ROCK CENTRAL SEC. , LAMBERTON
RED ROCK RIDGE AREA LEARNING CNTR , WINDOM
RED ROCK RIDGE SETTING IV , WINDOM
RED WING ALC , RED WING
RED WING SR. , RED WING
REDWOOD VALLEY SR. , REDWOOD FALLS
RENVILLE CTY. WEST SR. , RENVILLE
RICHFIELD SR. , RICHFIELD
RIVER BEND ALC , NEW ULM
RIVER BEND DAY TREATMENT , NEW ULM
RIVER HEIGHTS CHARTER SCHOOL , EAGAN
RIVER VALLEY ACADEMY ACL , KELLOGG
RIVERBEND ACADEMY CHARTER SCHOOL , MANKATO
RIVERSIDE SP. ED. PROGRAMS , ST. PAUL
RIVERSIDE SPECIAL , BEMIDJI
RIVERSIDE-CHEMICAL , MINNEAPOLIS
RIVERSIDE-MENTAL , MINNEAPOLIS
RIVERWAY SECONDARY , MINNESOTA CITY
ROBBINSDALE ARMSTRONG SR. , PLYMOUTH
ROBBINSDALE COOPER SR. , NEW HOPE
ROCHESTER ALC , ROCHESTER
ROCHESTER OFF-CAMPUS CHARTER , ROCHESTER
ROCKFORD SEC. , ROCKFORD
ROCORI SR. , COLD SPRING
ROGERS SENIOR , ROGERS
ROOSEVELT EL. , ST. CLOUD
ROOSEVELT SR. , MINNEAPOLIS
ROOT RIVER DAY TREATMENT SCHOOL , HARMONY
ROSEAU SEC. , ROSEAU
ROSEMOUNT ALC , APPLE VALLEY
ROSEMOUNT SR. , ROSEMOUNT
ROSEVILLE AREA MIDDLE SCHOOL , LITTLE CANADA
ROSEVILLE AREA SR. , ROSEVILLE
ROTHSAY SEC. , ROTHSAY
ROUND LAKE SEC. , ROUND LAKE
ROYALTON SEC. , ROYALTON
RRALC , MOORHEAD
RUNESTONE ALC , ALEXANDRIA
RUSH CITY SEC. , RUSH CITY
RUSHFORD-PETERSON SR. , RUSHFORD
S.T.E.P. , ANOKA
SAGE ACADEMY CHARTER SCHOOL , BROOKLYN PARK
SANDSTONE ST. CROIX , SANDSTONE
SARTELL SR. , SARTELL
SARTELL-ST. STEPHEN EL. , SARTELL
SAUK CENTRE SEC. , SAUK CENTRE
SAUK RAPIDS-RICE SENIOR , SAUK RAPIDS
SCOTT ALC , CHASKA
SEBEKA SEC. , SEBEKA
SEC. SP. ED. , RICHFIELD
SECOND OPPORTUNITY SCHOOL , COTTAGE GROVE
SHAKOPEE SR. , SHAKOPEE
SHELTERS , MINNEAPOLIS
SHOC-ALP , ST. LOUIS PARK
SIBLEY EAST-ARLINGTON SR. , ARLINGTON
SIMLEY SR. , INVER GROVE HEIGHTS
SKILLS FOR TOMORROW CHARTER SCHOOL , ST. PAUL
SLEEPY EYE SEC. , SLEEPY EYE
SMOKING CESSATION (610) , OWATONNA
SO. ST. PAUL ALC , SOUTH ST. PAUL
SO. ST. PAUL JR./SR. , SOUTH ST PAUL
SOBER SCHOOL , FREEBORN
SOBRIETY , MAPLEWOOD
SOUTH SR. , MINNEAPOLIS
SOUTH ST. PAUL SEC. , SOUTH ST. PAUL
SOUTH VISTA ALC , RICHFIELD
SOUTHERN PLAINS ALC , FAIRMONT
SOUTHLAND SR. , ADAMS
SOUTHWEST ALC , JACKSON
SOUTHWEST SR. , MINNEAPOLIS
SOUTHWEST STAR CONCEPT SEC. , OKABENA
SOUTHWOOD EARLY CHILDHOOD , BLOOMINGTON
SPRING GROVE SEC. , SPRING GROVE
SPRING LAKE PARK SR. , SPRING LAKE PARK
SPRINGFIELD SEC. , SPRINGFIELD
ST CLOUD ALC , ST CLOUD
ST CLOUD TECH Tigers, ST CLOUD
ST CROIX VALLEY ALC , STILLWATER
ST PAUL CONSERVATORY PERFORMING ART , ST. PAUL
ST. ANTHONY VILLAGE SR. , ST. ANTHONY
ST. CHARLES SEC. , ST. CHARLES
ST. CLAIR SEC. , ST. CLAIR
ST. CLOUD CHILDREN'S HOME , ST. CLOUD
ST. CROIX PREPARATORY ACADEMY , STILLWATER
ST. FRANCIS SR. , ST. FRANCIS
ST. JAMES SEC. , ST. JAMES
ST. JOSEPH CHILDREN HOME , MPLS
ST. LOUIS PARK SR. , ST. LOUIS PARK
ST. MICHAEL-ALBERTVILLE SR. , ALBERTVILLE
ST. PAUL OPEN SCH. , ST. PAUL
ST. PETER SR. , ST. PETER
STAPLES-MOTLEY SR. , STAPLES
STEPHEN SR. , STEPHEN
STEWARTVILLE SR. , STEWARTVILLE
STILLWATER SR. Ponies, STILLWATER
STRIVE SECONDARY - OSSEO SR. , PLYMOUTH
STRIVE SECONDARY-HOSTERMAN , PLYMOUTH
STRIVE TRANSITION-PHASE N. , PLYMOUTH
STUDIO ACADEMY CHARTER SCHOOL , ROCHESTER
SUCCESS PROGRAM , GRAND RAPIDS
SUMMER ALC , ROCHESTER
SUMMIT LEARNING PROGRAM , HOUSTON
SUN-RICHFIELD CENTRAL , PLYMOUTH
SUN-TRANSITION , PLYMOUTH
SWANVILLE SEC. , SWANVILLE
TARTAN SR. , OAKDALE
TECHNICAL SR. , ST. CLOUD
TEEN PARENT , DULUTH
THISTLEDEW , TOGO
TOWER VIEW OPPORTUNITY PROGRAM ALC , RED WING
TOWER-SOUDAN SEC. , TOWER
TRACY SEC. , TRACY
TRANSITION 15 , COON RAPIDS
TRANSITION FOR SUCCESS , ST PAUL
TRANSITION PLUS , ANOKA
TRANSITION PLUS SERVICES , MPLS
TRANSITION PROGRAM - MAIN CAMPUS , WHITE BEAR LAKE
TRANSITIONS SCHOOL , FRIDLEY
TRANSITIONS SR. , MINNEAPOLIS
TREKNORTH , BEMIDJI
TRI-COUNTY SEC. , KARLSTAD
TRIO WOLF CREEK DISTANCE LEARNING , LINDSTROM
TRITON SEC. , DODGE CENTER
TRUMAN SEC. , TRUMAN
TWO HARBORS SEC. , TWO HARBORS
UBAH MEDICAL ACADEMY CHARTER SCHOOL , MINNEAPOLIS
ULEN-HITTERDAL SEC. , ULEN
UNDERWOOD SEC. , UNDERWOOD
UNIDALE ALC , ST. PAUL
UNITED HOSP ADOLESCENT PROGRAM , ST PAUL
UNITED SOUTH CENTRAL SR. , WELLS
UNITY , MINNEAPOLIS
UNIVERSITY CREEK ALC , COON RAPIDS
UNIVERSITY-DAY COMMUNITY , MINNEAPOLIS
UPSALA SEC. , UPSALA
URBAN LEAGUE ST. ACADEMY , MINNEAPOLIS
VALE EDUCATIONAL CENTER , EAGAN
VECTOR-BPC , PLYMOUTH
VECTOR-EPC , PLYMOUTH
VENTURE II-HOSTERMAN , PLYMOUTH
VERNDALE SEC. , VERNDALE
VESTA SEC. , WABASSO
VILLAGE SCHOOL OF NORTHFIELD , NORTHFIELD
VIRGINIA SEC. , VIRGINIA
VIRTUAL , MINNEAPOLIS
VOLUNTEERS OF AMERICA- , MINNEAPOLIS
W. CENTRAL JUVENILE CENTER , MOORHEAD
W.E.L.S. , VADNIAS HEIGHTS
WABASHA-KELLOGG SEC. , WABASHA
WABASSO SEC. , WABASSO
WACONIA SR. , WACONIA
WADENA-DEER CREEK SR. , WADENA
WALKER-HACKENSACK-AKELEY SEC. , WALKER
WALTER MAGINNIS , RED WING
WARREN-ALVARADO-OSLO SEC. , WARREN
WARROAD SR. , WARROAD
WASECA SR. , WASECA
WASHBURN SR. , MINNEAPOLIS
WATERSHED , MINNEAPOLIS
WATERTOWN SR. , WATERTOWN
WATERVILLE-ELYSIAN-MORRISTOWN SR. , WATERVILLE
WATKINS CENTER FOR YOUNG WOMEN , ST. PAUL
WAUBUN ALP , WAUBUN
WAUBUN SEC. , WAUBUN
WAVE NORTH ALC , NEW HOPE
WAVERLY GROUP HOME , WAVERLY
WAYZATA , PLYMOUTH
WAYZATA TAP ALC , PLYMOUTH
WCOC - DAY TREATMENT , WASECA
WEST CENTRAL ALC , SAUK CENTRE
WEST CENTRAL AREA SEC. , BARRETT
WESTBROOK-WALNUT GROVE SR. , WESTBROOK
WHEATON SEC. , WHEATON
WHITE BEAR ALC , WHITE BEAR LAKE
WHITE BEAR SOUTH CAMPUS ALC , WHITE BEAR LAKE
WHITE BEAR SOUTH CAMPUS SR. , WHITE BEAR LAKE
WHITE PINE ACADEMY , STAPLES
WILDERNESS ENDEAVORS PROGRAM , TOGO
WILLMAR ALC , WILLMAR
WILLMAR SR. , WILLMAR
WILLOW RIVER ALP , WILLOW RIVER
WILLOW RIVER SEC. , WILLOW RIVER
WIN-E-MAC SEC. , ERSKINE
WINDOM SR. , WINDOM
WINNEBAGO , FAIRMONT
WINONA ALC , WINONA
WINONA SR. , WINONA
WOODBURY SR. , WOODBURY
WOODLAND HILLS ACADEMY , DULUTH
WORK OPPORTUNITY CTR. , MINNEAPOLIS
WORTHINGTON ALC , WORTHINGTON
WORTHINGTON SR. , WORTHINGTON
WRENSHALL SEC. , WRENSHALL
WRIGHT TECH. CTR. ALC , BUFFALO
YANKTON COUNTRY CHARTER SCHOOL , BALATON
ZIMMERMAN JR. , ZIMMERMAN
ZUMBRO AREA LEARNING CENTER , DODGE CENTER
ZUMBROTA-MAZEPPA SR. , ZUMBROTA